מאז החלה המהפכה התעשייתית, ניתן לראות כי הרווחה ואיכות החיים של כולנו עלו וממשיכים לעלות באופן ניכר. אנו גרים בבתים מודרניים ויפים, משתמשים במכוניות, יש לנו מכשירי חשמל, ריהוט מכל הסוגים, טלפונים סלולריים. אך רמת החיים הגבוהה הביא עימה לא רק ייצור מוגבר אלא גם הרבה מאוד הפקה של פסולת ותוצרי לוואי.

בשנים האחרונות, לאור ההבנה שיש לפעול בכדי לצמצם את הפסולת הוחלט להקים אתרים מיוחדים שבהם גם קולטים מוצרי פסולת שונים אך לאחר מכן גם מבצעים מחזור של פסולת. מי זקוק לכך? ומהו אתר קליטה ומחזור פסולת מורשה?

מי זקוק לאתרי קליטה ומחזור פסולת
מעבר לעובדה שכל בני האדם בעצם מרוויחים מכך שישנם אתרי קליטה ומחזור פסולת, מעבר לכך שהסביבה כולה מרוויחה מכך, יש כאלה הזקוקים באופן ישיר לאתרים הללו. אז מי משתמש באופן ישיר באתר כזה? מי צריך אתר קליטה ומחזור פסולת באופן שוטף או מפעם לפעם? בראש ובראשונה, האתרים הללו חיוניים לכל הפעילים בענף הבנייה וכמובן גם למשפצים למיניהם. במהלך בניה של בית פרטי או מבנה רב קומות, במהלך הקמה של כביש, גשר או כל תשתית הנדסית, נוצרים תוצרי לוואי.
 

אתר קליטה ומחזור פסולת


את התוצרים הללו יש לפנות באמצעות מכולות אך ורק לאתר מורשה ועדיף – אתר שיכול לבצע מחזור של הפסולת. בנוסף, אתרים כאלה נדרשים גם לתעשיינים רבים מכל סוגי התעשיות, הן תעשייה קלה והן תעשייה כבדה. כמו כן, דרושים אתרים ייעודיים לפינוי חלקי אסבסט, שאותם צריכים לפרק מסיבות בריאותיות ולפנות לאתרים מורשים בלבד. 

מהו אתר מורשה?
אתר המשמש הן לצורך קליטת פסולת והן לצורך מחזור איננו סתם מגרש אליו משליכים פסולת מכל הבא לדי. זה צריך להיות אתר שעומד בסטנדרטים גבוהים ועדיף – בעל הרשאה מטעם המשרד להגנת הסביבה. רק הרשאה שכזאת מאפשרת קבלת טופס אכלוס (טופס 4). רק פינוי פסולת לאתר כזה יוכל לאפשר הגדרה של פרויקט בניה כפרויקט של בניה ירוקה. חברת ר.ע. אופק בע"מ מפעילה אתרי קליטה ומחזור וכן מספקת מגוון חומרים ירוקים לבניה ולתעשייה. 
 
072-33-80-563           ofek@raofek.com           יציב 22 עטרות ירושלים
arrow-left6, arrow-left, left, previous
מענה מהיר וזמינות מיידית!
צרו קשר ונחזור בהקדם
ר.ע. אופק בע"מ - פינוי פסולת בניין