הריסות מבנים


כחלק מהקדמה, מוקמים כל העת מבנים חדשים ומבנים ישנים – נהרסים. ישנן שיטות רבות מאוד שניתן לעשות בהן שימוש לצורת הריסת מבנה. פעולות שנעשות לצורך הריסות מבנים ישקלו בהתאם להיבטים כגון גובה המבנה, מיקומו (למשל מצוי באזור עירוני צפוף או באזור כפרי), אופי החומרים שמהם הוא עשוי. על מנת לבצע פעולת הריסה כהלכה יש צורך לעבוד באופן מדויק, על פי תוכנית הנדסית מתאימה ולעשות שימוש בכלים ובציוד מכאני מתאים (ציוד כבד). תחילת עבודות מסוג זה מחייבת קבלת היתר מתאים. 

הורסים ישן, בונים חדש 
ישנן סיבות רבות שיצריכו הריסת מבנים ובתים קיימים. למשל, הריסות מבנים ישנים, קטנים ונמוכי קומה, על מנת לפנות מקום למבנים מודרניים, חזקים, מרובי קומות ועמידים יותר. בישראל ידועים פרויקטים מסוג פינוי בינוי וכן תמ"א 2, שמתחילים בהרס מבנה וממשיכים בבניה של מבנה חדש לחלוטין. סיבה נפוצה נוספת הינה הרס יזום של מבנה, מפאת גילוי של פגמים מהותיים מבחינה הנדסית, שלא ניתן לתקן. הריסת מבנה מסוכן נועד למנוע קריסה לא יזומה שתפגע באדם או בסביבה. יש גם מצבים נוספים, פחות נפוצים, שבהם הרס של מבנה הינו פעולה כפויה, למשל בשל בניה לא חוקית, ללא היתר. 
 

מיכון כבד וטכניקה מוקפדת
ביצוע הריסות מבנים מתבצע בדרכים מגוונות. כאשר מדובר בגורדי שחקים, למשל, ניתן לבצע פיצוץ יזום שיגרום לקריסה של המבנה לתוך עצמו. בארץ, דרך זו לא נמצאת בשימוש ניכר. הרבה יותר נפוצות טכניקות הרס שכוללות שימוש בציוד מכאני וכלים הנדסיים כבדים כגון דפחור וכן שימוש בפטישים פניאומטיים. בנוסף, ניתן לבצע גם הריסה מבוקרת תוך שימוש בכלים מיוחדים לניסור וחציבה בבטון וכן כלים להסרת חלק פלדה וכיוצא בזה. 

חברות שמבצעות הריסה של מבנים חייבות להיות בעלות ידע טכני ניכר, יכולת הפעלת מיכון כבד ויכולת עמידה בתקנים הנדסיים וסביבתיים. חברת ר.ע. אופק בע"מ מתמחה בכל סוגי העבודות, תוך שמירה על בטיחות מלאה, על ביצוע מדויק ועמידה בלוחות הזמנים. הביצוע נעשה בכלים המתקדמים ביותר, בטכניקות המתקדמות ביותר, תוך הפרעה מינימלית לסביבה הסמוכה לאתר שבו מתבצעות העבודות. 
 
072-33-80-563           ofek@raofek.com           יציב 22 עטרות ירושלים
arrow-left6, arrow-left, left, previous
מענה מהיר וזמינות מיידית!
צרו קשר ונחזור בהקדם
ר.ע. אופק בע"מ - פינוי פסולת בניין